Šįkart noriu jums pasiūlyti išbandyti savo mėgstamą receptą – jautienos troškinį su aitriosiomis paprikomis ir lauro lapais. Beje, šiam troškiniui galite naudoti ne tik jautieną, bet ir veršieną ar net liesą kiaulieną. Tikras solidus maistas, kuris nesunkiai taptų ir savaitgalio pietų puošmena.
Aštrus jautienos troškinys
Reikės:
Gaminimas
Jautieną supjaustome išilgai raumens kuo mažesniai gabalėliais. Taip pat susmulkiname ir šoninę. Sukapojame svogūną.
Gilioje keptuvėje pakepiname šoninę. Kai šoninė išleidžia riebalus, verčiame svogūnus ir pakepiname kol lengvai pagels. Į svogūnus įkrečiame kelis šaukštus pomidorų tyrės.
Dabar mėsos eilė – padidiname ugnį ir į keptuvę suverčiame supjaustytą mėsą, pasūdome. Mėsa iš pradžių išleis sultis, o vėliau jos nugaruos – mėsa skrus. Kai keptuvėje beveik neliks mėsos syvų – suberkime česnako granules, maltus kmynus (juos galima patrinti grūstuvėje ar sumalti kavamale) ir viską užpilkime šaltu vandeniu. Vandens reikia tiek, kad tik apsemtų mėsą. Sumažiname ugnį, uždengiame keptuvę ar puodą dangčiu ir lėtai troškiname mėsą apie valandą.
Kol mėsa pamažu kunkuliuoja ir minkštėja pasiruošiame daržoves: supjaustome kubeliais žaliąją papriką, morką, bulves. Pomidorus keletui minučių užpilame verdančiu vandeniu ir šiek tiek palaikę lengvai nulupame jų odelę ir juos supjastome kubeliais.
Kai mėsa išsitroškina – į tą patį puodą sudedame visas supjaustytas daržoves, pripilame dar vandens, viską pasūdome pagal skonį ir vėl paverdame kol suminštės daržovės. Kuo ilgiau virsite šią sriubą – tuo ji bus skanesnė ir skalsesnė.
Pabaigoje suteikiame sriubai aštrumo, įberdami atriosios paprikos (čia tiem kas mėgsta šildytis iš vidaus, tikrai jų patariu dėti, jei ne, tai tada pakeiskite saldžiomis paprikomis).
Įmetame kelis lauro lapus. Uždengiame ir leidžiame sriubai pasibūti. Galime paskaninti ir pjaustytomis petražolėmis.
Laba diena, Kaižkaip labai matosi užsakomoji „Kotanyi“ reklama, manau ir ne „Kotanyi“ aitriosios paprikos labai tinka šiam receptui. 🙂
Jus Beata labai gerbiu ir myliu, jūs esate man „maisto gaminimo” guru, iš jūsų daug ko išmokau, kažkaip taip nesinori, kad jus pradėtumėte siūlyti ar brukti „Daumantų” kečupą, „Kotanyi“ prieskonius ir t.t.
Išlikite nepriklausoma. Su linkėjimais. Jūratė
Pritariu. Nors ir suprantu, kad ir Beatai gyvent reikia, bet nebesinori nei sekti, nei skaityti 🙁
Sveiki Beata,
Pavadinime matome, jog tai yra troškinys, tačiau recepto aprašyme pabaigoje minite, jog tai sriuba. Norėjau teirautis – ar šis patiekalas visgi bus tirštas, ką vadiname troškiniu, ar visgi sriuba?
Pabandžiau ir aš tų stebuklingų laurų lapelių 🙂 Ir ką jūs sau manot – kaip pramušė man suvalkietiškas kraujas – tie lapeliai net ir išimti iš sriubos atrodė kaip nauji, o jau kvepėjo taip gardžiai, kad man net gaila buvo išmest – norėjos padžiovint ir kitam kartui pasidėt. 🙂
Cesnaka naudojau sviezia, dar idejau savo improvizacijos 🙂 bet Skanu! Viskas pas Beata labai skanu! 🙂
Jei del prieskoniu kokybes, geriausi pieskoniai ir geriausias pasirinkimas Delona.lt, reklamuoju, rekomenduoju, siulau patariu.
Sveiki, kadangi gaminu labai retai ir patirties neturiu turiu keletą klausimų.
Kadangi šiame patiekale daug vandens, pabaigoje suvertus visas daržoves tūris gaunasi nemažas norėjau paklausi kuriuo momentu viską suversti į puodą? Pradžioje kepam šoninę ir svogūnus keptuvėje, į tą pačią keptuvę (?) su šonine ir svogūnais dedam jautieną kol apskrus ir tada verčiam į puodą, užpilam vandeniu kad apsemtų ir jau jame troškinam apie valandą?
Miela, Beata,
ar nepamaišytų troškinant mėsą įpilti raudono pusiau saldaus vyno?
Norėčiau gauti pamokymo, kaip pasidaryti rudą karamelinį padažą prie mėsos.
Labai dėkoju.