Su gimine matomės nelabai dažnai. Giminė plati, tiksliau, Tomo brolis turi keturis vaikus, bet, kaip jau būna kartais moderniose šeimose, tie vaikai nevisada vienu metu gyvena tuose pačiuose namuose. Taigi, deriname savaitgalius taip, kad visi vaikai būtų namie.
Aš, tiesa, labai spėjau pasiilgti Anglijos ir nors Londonan nosies nekyštelėjau, bet, va, angliško gyvenimo pagrindinius saldėsius spėjau prisiminti. Tai štai, prašom, angliški karoliai, į kuriuos šįkart sudėsiu pasiilgtus ir padarytus dalykus.
Angliški pusryčai.
Man jie yra geriausi. Ir nors mes parsigabename angliško šoninės bacon lagaminuose, vis tiek angliški pusryčai yra jėga! Tiesa, nelabai pavyko pačus geriausius nuskinti, tik tokius pusėtinus, tradicinius, elementarioje vietoje. Šitą malonumą pasiliksiu laikui, kai keliausime į Londoną.
Spauda.
Šeštadienis ir sekmadienis – „sunkiasvorės“ spaudos diena. Šeštadienį – „The Telegraph“ ir „The Times“, sekmadienį – vėl šie du ir dar „The Guardian“. Taip taip, viską galima šiais moderniais laikais skaityti planšetėse, kur bebūtum… Bet popierius yra popierius. Iš tiesų, tai neįmanoma net perskaityti visko. Ir dabar parsivežiau visus žurnalus, kurie buvo prie spaudos.
Curry house (Tipiškas Pietų Azijos restoranas)
Man tai – neatsiejama angliškos kultūros dalis.Tikrai, teisingai perskaitėte. Niekur kitur nėra toks populiarus indiškas maistas, kaip Jungtinėje Karalystėje. Nenuostabu, – buvusios kolonijos labai sėkmingai adaptavosi. Mes jau pirmą vakarą vakarienės ėjome į eilinį miestelio pagrindinės gatvės Tandori Curry restoraną. Tokių yra šimtai: vieni geresni, kiti prastesni… Eiti vakarieniauti kario yra rimta angliško valgymo ne namie dalis. Vilniuje yra tik Sue Indian Raja, kuriame kol kas dar nebuvau, nes jis visai kitoks. Jis toks jau su restorano, žvelgiančo į mieso pažibas, pasitempimu.
Flosė kaip Zosė, iš tiesų tai Flossie. Štai, susipažinkite švogerio kalytė. Panašios padermės, kaip ir Bonbon, tik truputį mažesnė. Labai miela, net nereikia sakyti. Jai dar tik šeši mėnesiai. Tai jau žaidėm su ja visaip. Britai labai myli šunis, kartais labiau, nei savo kaimynus. Bet tai tik privalumas, šunys gyvena puikiai aprūpintą ir draugiškumo iš aplinkos kupiną gyvenimą.
„Strictly come Dancing“
Cha! Aš šios TV laidos fanė esu jau dešimt metų. Man jos labai trūksta… Beje, britai pirmieji pasaulyje sugalvojo ir užsuko šokių laidų madą. Aš ,kai prieš dešimtį metų pamačau, tai grįžusi visiems ūžiau ausis, koks nerealus šou. Atėjo ir pas mus tie šou, tik kažkaip be to viso spindesio, koks buvo BBC. Strictly yra blizgiausias ir populiariausias šou Britanijoje… Puiki visos šeimos pramoga. Šiais metais jį veda dvi moterys, o iki šiol vedė aštuoniasdešimtmetis. Dabar Tess Dally (senbuvė) ir Claudia Winkleman. Man jos primena mano dvi drauges: Laviją ir Jurgą Balta (Claudia, nors ir juodais ji plaukais). Kaip gaila, bet šį savaitgalį jau ne vienerius metus šou dalyvaujanti šokėja Iveta Lukošiūtė iškrito…
Pasivaikščojimai gamtoje.
Britai yra kaip ir užkietėję arbatos su pienu gėrėjai, BBC žiūrovai ir didžiausio formato laikraščų skaitytojai, šunų mylėtojai ir dar pasivaikščojimai yra taip pat kasdienio gyvenimo ir kultūros dalis. Labai mėgsta vaikštinėti po parkus ir gamtos rezervatus su šunimis ar be jų. Mes, lietuviai, palyginus labai mažai vaikštome, nes tiesiog dirbame savo kolektyviniuose soduose arba tiesiog einame į parduotuvę… Britai turi savo vietas, kur gali važiuoti dvidešimt minučų, kad pasivaikščotų aplink kokį ežeriuką ar miškelį. Tai ir mes, aišku, sekmadienį ėjome po gražų mišką prie ežerėlio pasivaikščoti (ten pilna tokių vaikščotojų).
Pub’as ir Sunday Roast
Oi, ką jau ča besakyt, verkiu verkiu, kaip man trūksta pub’ų… Sekmadienį eiti į pub’ą – na, bet ne į tokį, kur tik alus! Pastaruosius penkiolika metų pub’ai yra ne tik alaus vietos, bet ir restoranai, įgavę tokį terminą kaip gastro pub, netgi, sakyčau, labai neblogi. Sekmadienį į geruosius būtinai reikia rezervuoti staliuką, ir nebūtinai pub’as prie namų. Normalu, jei gyveni kur kaime, važiuoti iki geresnio, kad ir 40 minučų. Mes buvome Cheshire ir vėlyvai pietavome „Black Swan”.
Kas yra Sunday roast lėkštėje? Tai kepta mėsa (keptas didelis kepsnys ir atpjauta keletas gabliukų). Pasirinkimas buvo jautiena, kiauliena, vištiena, bet mes, aišku, jautieną rinkomės. Tada orkaitėje keptos bulvės, daržovės dviejų rūšių ir Jorkšyro pudingas – toks blylnas keptas. Ir, aišku, gravy – mėsos padažas.
Desertui – dar viena klasika, klampus datulių pudingas. Kaip pasidaryti savo, parodysiu jau greitai (lapkričio 8 d.) laidoje „Savaitgalio pietūs”. Va, štai toks klasikinis angliškas savaitgalis.
Jei Vilniuje pasiilgus indiško maisto nesinorės eiti į Sue Indian Raja, tai siūlau pamėginti Gedimino prospekte esančią Radharanę. Kadangi Indijoj neragavau maisto, negaliu laikyt savęs eksperte, bet man patiko ir aplinka, ir maistas. 🙂 Ačiū už angliškus karolius, jaučiuosi pakeliavusi beskaitydama.
Smagus savaitgalis!mes rūkytas desras lektuvaus vezam o anglams pasirodo bacon Lietuvoje truksta!ir nan lb patinka jūsų Beata parasymai apue Angliją nes gyvenu Škotijoj idomu palygint!
Mums irgi sekmadienis Anglijoje asocijuojasi su The Sunday Times ir The Mail on Sunday. Tkrai kad skaitalu visai savaitei :D.Tik curry housai pas mus juodajame sarase.Nelabai jau pasitikim mes ju higiena.:D
Tikrai tikrai ir as panasiai praleidziu savaitgali, kai lankom anyta Rytu Anglijoj. Tik laikrasciu neskaitau. Pasivaiksciojimas prie upes ir pietus pub’e. Labai pasigendu tokiu ritualu. Lietuvoj sekmadieni butina valgyt namie arba sveciuose pas tevus.
oj kaip teisingai viska suraset! linkejimai is anglisko kaimo!
Nu labai labai fainas tas savaitgalis. Ir dar gerumas – tai burys vaiku.
Labai graziai, Beata, papasakojot. Daug graziu vietu pasivaiksciojimams turime ir Vilniuje. Tik nera, turbut .to visuotinio uzsidegimo ir geros mados. Jus, Beata, tikrai galite buti sios geros zinios neseja ir papasakoti kur Vilniuje ir aplink ji galima pasivaikscioti Kaip rudeni, beigi ziema pasiemus uzkandziu praleisti artimoje gamtoje, Idejomis galim visi pasidalinti kur kam smagu pasivaikscioti ir ka pakramsnoti 🙂
Labas,Beata,padovanok ma prasau pora laikrasciu. Tapetuoju namu viena siena,renku ivairiausia spauda. 🙂 atsidekociau 🙂