Man labai patinka vieno puodo patiekalai. T.y. kai ir mėsa, ir daržovės, ir bulvės viename būrelyje. Tik puodą atidengei – į lėkštę drėbt ir daugiau nereikia dėl nieko sukt galvos. Tokiems gardiems troškiniams gaminti geriausia turėti „kietą“ špižinį ar metalinį sunkų puodą, kurį galima pašauti į orkaitę ir apie jį pamiršti, aš labai mėgstu savo raudoną ir pilką le creuset puodus ir vieną esu jau beveik sudėvėjus…
Dabar keletas žodžių antytei…. nepaprasto skanumo paukštelis. Man, kaip rudos mėsos gerbėjai, nėra nieko geriau….. aišku, rieboka antytė mėgsta būti, bet jei teisingai su ja elgsimės, tai tų reibalų tikrai nebus per daug. Pas mus šaldiklyje buvo užsilikusios dvi anties kojelės, kurios pačios prašėsi įmetamos į puodą…. taigi, aš su jom susidorojau tikrai pavyzdingai. Aš jau ne kartą čia, bloge, svaigau, kaip man patinka perlinės kruopos, tai norėčiau dar kartą pasakyti porą pagiriamųjų sakinių joms…. ir pasakyti, kad jos LABAI tinka prie tamsios riebokosmėsos (antis, ėriukas) ir panašiam troškiny tiesiog daro stebuklus….
Anties kulšelės vyne su perlinėmis kruopomis
Reikės:
Gaminimas
Į gerai įkaitintą keptuvę įpilti šaukštą aliejaus. Anties kojeles jau būti gerai apžiūrėjus ir kur styro riebalų sluoksniai paodiniai, juos nurėžti ir išmesti. Kojeles gerai apkepinti iš visų pusių. Karštoje keptuvėje iš jų turėtų pasipilti riebalai, kuriuos paskui išmesime… arba pataupysime kitam kartui, kai kepsim bulves orkaitėje.
Taigi, riebalų šiam patiekalui pasiliekame tik šaukštą, juose pakepinam lengvai svogūną, vėliau česnaką, tada dedam atgal kojeles, pasūdom, papipirinam, užpilam portu, leidžiam pakunkuliuoti. Tada sudedam morkas, bulves supjaustytas postambiai, dedam lauro lapą, čiobrelį, beriam kruopas (nevirtas, aišku) dar užpilam kokia stikline vištos sultinio, uždengiam dangtį ir – į orkaitę bent pusantros valandos. Per tą laiką ten, puode, įvyks stebuklas…. Galima ir pora valandų troškinti…
Mano sąsiuvinyje, kur rašau, ką darau, parašyta prie šio dalyko: labai labai SKANU. Jei porto nėra, tai tiks ir vynas, bet kažkaip reikėtų pasaldinti visą reikalą truputį, tai gal vyną imti saldesnį… Aš fazaną troškinu raudonam vyne, bet įdedu dar red currant jelly (raudonų serbentų džemas/uogienė), parašysiu gal ir apie tą fazaną kada nors….
Sveika Beata! As taip pat esu Le Creuset puodo fane ir savininke 🙂 Norejau pasakyt,kad jei jusiskis susidevejes( nors neisivaizduoju kaip,juk turetu laikyt metu metus),tai galit ta puoda nusiust ir atrestauruos nemokamai,jei tarkim emalis suskilinejo ar pan.Nes garantija visam gyvenimui tiems puodams 🙂
Sveiki Beata,o kokioje temperaturoje kepti? aciu 🙂
Sveiki Beata,o kokioje temperaturoje kepti? aciu 🙂
Kas yra portas?
Ar sugadinsiu skonį jei troškinsiu vandenuke tik?
Na ir apsigėdinau. Gi portveinas (!!!)
Kaip suprantu odyte reik nuimti?
Vakar kaip tik turėjau antį vakarienei ir nežinojau ką su ja daryti:)
Galvojau sau – iškepsiu banaliai ir viskas bus OK.
Bet vyras vis zyzė, kad jo močiutė ar promočiutė kepdavo nerealiai skanią antį su perlinėmis kruopomis.
Kągi, įsivdežiau į paiešką kertinius žodžius ir gavau štai šį receptą.
Kadangi mano antis buvo su visomis savo dalimis, o jei jau atvirai, tai buvo net dvi antys, tai proporcijas sugalvojau pati ir vualia – nuostabiausias troškinys.
Super skanu, riebu ir vėl laukiama:)
Sveiki, norėjau paklausti o kuri portveina geriausia naudoti šiam receptui: raudona, balta ar auksini? Dėkui iš anksto.
Sveiki, o jei neturime portveino? ką galima vietoj jo panaudoti, kad gauti panašų poskonį troškinio? Gal tinka koks kitas turimas vynas?
Ačiū
O koks portas yra pusiau saldus? Kiek esu susidūrusi, tai tawny arba ruby (raudonasis), abu mano skoniui labai saldus:) na, paskui dar kiek metu laikytas. Ar nebus labai saldu stikline paprasto porto supylus? Gal per puse vyno ir porto? Aciū, receptas labai skaniai atrodo!