Pagaliau, istorinis momentas – blynai iš mano gimtojo miesto!!! Nežinau, kaip taip susiklostė, kad niekada iki šiol nebuvau laidoje gaminusi „Kėdainių” blynų, bet šiandien pagaliau išaušo ta ypatinga diena. Ir patikėkite, šitie blynai gavosi nerealaus purumo ir gardumo – jei kas turite atmintyje pasilikusį nekokį prisiminimą apie riebalais persigėrusius bulvinius blynius, tai čia būtent jums receptas ir metodas, pakeisiantis bulvinių blynų įvaizdį. Nuo šiol po „Kėdainių” blynų puotos nebereikės spintelėse ieškoti tų rožinių tabletyčių su virškinimo fermentais, valio!
„Kėdainių“ blynai su vištiena
Tešlai:
Įdarui:
Gaminimas
Ruošiame įdarą:
Kubeliais supjaustome svogūnus ir pakepiname ant šlakelio aliejaus maišydami, kol suminkštės. Į keptuvę kartu smulkiai įtarkuojame česnako skilteles, beriame kmynus ir šviežiai maltą muskatą. Viską pamaišome ir pakepame dar porą minučių. Stambiai sumalame paukštieną. Į maltą mėsą įmaišome visą keptuvės turinį ir pagardiname druska ir juodaisiais pipirais.
Gaminame blynų tešlą:
Bulves sutarkuojame bulvių tarka kartu su svogūnu. Gautus šlapius tarkius nusunkiame per smulkų rėtį (bulvių sunką išsaugome – joje nusistovėjusį krakmolą grąžinsime atgal į blynų tešlą). Žinoma, bulvės bulvėms nelygios – vienos turi daugiau vandens, o kitos mažiau, ir nereikia jų nuspausti TAIP stipriai, kaip darytume gamindami cepelinus, Vis dėlto, darbuodamiesi rėčiu, pašaliname reikšmingą dalį bulvių drėgmės, kol tarkiai ims priminti bulvių košės konsistenciją.
Į nusunktus tarkius įmušame kiaušinius, beriame dosniai druskos, grąžiname bulvių sunkoje nusėdusį krakmolą (skystį nupilame į kriauklę, o ant dugno pasiliks krakmolas) ir gerai išmaišome.
Kepame:
Gerai įkaitusioje keptuvėje ištirpiname apie šaukštą ghi sviesto. Į keptuvę dedame vieną kupiną šaukštą bulvių masės ir ją palyginame suformuodami blynelį ir tokią duobutę, į kurią dėsime įdarą. Tada šaukštu ar kitu įrankiu į ją dedame vištienos įdarą, palyginame, kad šis pasiplonintų. Galiausiai, ant viršaus krauname dar vieną nepilną šaukštą tarkių ir palyginame, kad uždengtų visą mėsą. Keptuvės neperkrauname – paliekame šiek tiek vietos blynus apversti. Uždengiame keptuvę dangčiu, nustatome silpną kaitrą (geriau silpnesnė kaitra ir kantrybė kepant, negu sudegę blynai ir žalia mėsa valgant) ir kepame apie 3-4 minutes ant vienos pusės. Apvertę blynus juos kepame dar 3 minutes uždengtoje keptuvėje.
Skanaujame tiesiai iš keptuvės arba laikome šiltoje, iki 140 laipsnių įkaitintoje, orkaitėje, kol iškepsime visus blynus ir nešame į stalą vienu ypu.
Įdomu kokį padažą ant Kėdainių blynų uždėjo Beata?Čia kažkas su varške?
Ačiū
Beje dabar skalaujama. Labai labai skanu