Taigi čia, ką matote nuotraukoje, yra kinva su keptais pipirais ir žirneliais. Paprastai, tiesiog keptuvėje kepta lašišos filė su grūstais pipirais, raudonėliu ir druskele, ir kaliaropės salotos su paprastu medaus ir aliejaus užpilu… Dviems žmonėms ir dar dviems vaikams pramisti. Prie kynvos recepto rašiau…
Kynva su lašiša ir kaliaropių salotomis
Reikės:
Prieskonių:
Gaminimas
Puode pakepiname kinva (apie 2 min). Pasiimame puodą, užkeliame ant ugnies, metame ten kruopeles, kurios yra mažutėlės, ir kepiname truputį pamaišant. Nesudeginame, jos pradės pūkšėti ir spragėti po truputėlį – ne per daugiausiai, ir šiek tiek keis spalvą, pradės skleisti toki lengvą aromatą…
Pilame vandens – dvigubai daugiau nei kruopų. Pridengiame ir verdame apie 7 min., kai vandens dar bus likę ir jos dar nebus visai pasidalinę spiralėmis kaip aureolėmis (beveik kaip šventosios tos kruopelės, su aureolėmis išeina, išsivirsite, suprasite, apie ką kalbu).
Kai kruopos beveik išvirę, sumetame šaldytus žirnelius, keptus marinuotus, pjaustytus pipirus, ir viską dar paverdame apie 4 min. uždengus puodą.
Kol kruopos verda, pasiruošiame štai ką: šaukštas arba pusė alyvuogių aliejaus, truputėlis druskos, truputėlis pipirų ir kokių nors šviežių žolelių (petražolių, kalendrų, mėtų), dedame tai, ką turime – sumaišome viską ir pilame ant išvirusių kruopelių ir jų draugų: pipirų ir žirnelių… šakute gražiai pamaišome – šiaip, jos birios ir smagios…
Kol kinva dar verda, reikėtų išsikepti lašišą. Paprastai: druskos, pipirų, džiovinto raudonėlio ir – ant keptuvės, įpylus šiek tiek aliejaus. Pakepame abi puses, kol gražiai iškepa.
Kaliaropę nulupame, sutarkuojame šiaudeliais.
Paruošiame padažą kaliaropei: šaukštas ar du alyvuogių aliejaus, citrinos sulčių šiek tiek, pusė ar trečdalis šaukštelio medaus, druskos ir sutrinta česnako skiltelė. Sumaišome, užpilame ant kaliaropių. Pakedename jas.
Viską sudedame į lėkštę: quinoa su priedais, lašišą ir kaliaropę…