Atsivalgėt? Ar dar ne? Aš tai dar ne. Ridikėliai yra super duper tobula daržovė. Man ji ir labai skani, ir dar nostalgijos kupina. Aš jau pasakojau ne kartą, kad praktiškai užaugau ridikėlius sėdama ir prižiurėdama, na ok, gal daug ir neprisidėjau, bet mano bobutė Barbora augino jų kilometrą po plėvele, ir paskui rišdavo į pundelius ir su žalia savo medine „tačke“ į turgelį veždavo. Taip, ridikėlis prie ridikėlio ir mano tėvams padėjo paskui namą nusipirkti. Va taip, pinigai ateina pas tuos, kurie dirba….
Tai va, aš visada išsilydau, kai jau pradeda į turgelius eiti ridikėlių pundeliai ir kai mano Montė juos užaugina smagiausiai šiltnamyje pradžioje, o paskui jau antras derlius ir į daržo lysvę perbėga. Ir bloge esu ne kartą apie ridikėlius pasakojus, štai trys receptai:
– Kepti ridikėliai su mango padažu. Skonis, žinokite, yra toks, kaip kokių keptų ropių ar topinambų, kažkas tarp jų. Kepti juos galima ir keptuvėje, ir ant grilio.
– Ridikėlių, agurkų ir obuolių salotos. Labai geras derinys, tik vienas perspėjimas, reikia viską pasidaryti čia ir dabar. Ir druską dėti paskutinę minutę.
– Ridikėlių tzatziki su agurkais. Su tzatziki susipažinau Londone, kai juo būdavom vaišinami vos ne kiekvienam pasibuvime, ir Lietuvoje draugai jį gamindavo. Šiaip jis daromas paprastai: agurkai sutarkuoti, šiek tiek nusunkti, česnakas ir mėta, aš dar nevengiu krapo.
Tai aišku, aš tų ridikėlių visada turiu, tai va, savaitgalį tris pundelius radau šaldytuve ir pagalvojau, kad reikia juos pamarinuot. Manau, juos galima ir raugint, ir marinuot, ir kepti. Man patinka, kas nors traškaus ir rūgštaus, ir prie eilinės kiaušinienės, ir prie silkės puikiai tinka, ir beje, šaltibarščius labai savotiškus su tokiais galima padaryt. Ir marinavau, tai kaip čia pasakyt, pačius paprasčiausiu būdu: sudėjau, užbėriau, užpyliau ir į šaldytuvą pastačiau. Viskas, done.
Smulkiau būtų taip:
– 3 pundeliai ridikėlių,
– 40 ml balto vyno acto,
– pusės citrinos sultys,
– žiupsniai du geri druskos,
– Lime ir Čili prieskonių mišinys (pusė šaukštelio) ar visas, jei jau daug aštriau mėgstat.
Ridikėliams ūsus ir viršūnėles nupjauname ir ketvirtadaliais supjaustome. Į sloiką tada viską suberiam, sumaišom, pakratom ir į šaldytuvą. Po keletos valandų – prašom, traukiam, nešam ir dalinam, ir pamatysite, kaip patiks.
Man be galo skanu ridikėliai ir šviežus agurkas sumiašyti su grūdėta varke. Nuostabūs pusryčiai!!
o kaip panaikint ridikėlių aitrumą, nes mano skrandis jų nenori tokių…