Pomidorų sriubą visada gaminu panašiai – dedu kokybiškus trintus pomidorus, būtinai lėtai kepinu svogūną ir pridedu turimų daržovių. Dažniausi šios sriubos komponentai – morkos, salierai ir pievagrybiai. Niekada nepamirštu česnako, lauro lapo ir raudonėlio. Šios sudedamosios dalys stebuklingai gardina pomidorų sriubą. Raudonėlis primena itališką virtuvę, tai mano mėgstamiausias prieskonis. Na, o lauro lapas suteikia tvirto aromato ir beveik mėsiško skonio.
Aromatinga pomidorų sriuba
Reikės:
Gaminimas
Lengvai pakepiname supjaustytus svogūnus. Susmulkiname morkas ir dedame kepti kartu su svogūnais. Pagardiname druska ir pipirais.
Supjaustome grybus ir salierus, sutriname česnaką, viską beriame į puodą, pilame aliejaus ir pakepiname dar kelias minutes.
Supilame sultinį, dedame „Santa Maria“ laurų lapus ir raudonėlį, paverdame apie 15 minučių, kol išvirs daržovės.
Kai jos jau tikrai minkštos, pilame konservuotus pomidorus ir leidžiame užvirti. Sriubą sutriname. Jei mėgstate česnaką, pabaigoje į išvirusią sriubą įdėkite skiltelę trinto česnako ir pabarstykite „Santa Maria“ raudonėliu. Beje, „Santa Maria“ prieskoniai pasižymi itin dideliu eterinių aliejų kiekiu. Vos atsidarę šį raudonėlių buteliuką tai pajusite, todėl naudokite atsakingai – niekada nepalikite buteliuko praviro, nenaudokite prieskonių virš garų ir nepadauginkite – kokybiškų prieskonių visada reikia mažiau nei prastų.
Laurų lapai būna labai skirtingi. Jei matote, kad jie išblyškę, aptrupėję ir su dėmelėmis, daug iš jų nesitikėkite. Tie, kurių galima nusipirkti dideliais maišais, tik gadina lauro lapo vardą ir garbę – panašesni į pernykštį šieną nei į aromatingą prieskonį. Vienas geras, kokybiškas lauro lapas atstos saują prastų – greitai tuo įsitikinsite, jei išbandysite „Santa Maria“ laurų lapus. Gražūs, stiprūs ir aromatingi, sriubai ar troškiniui pakaks vos 1–2 „Santa Maria“ lapelių.
Pati skaniausia sriuba, turtingas skonis, norisi gaminti vėl ir vėl! Labai ačiū už visada įdomius receptus 🙂
Ačiū, Beata, už labai skanų receptą!