Mano sesės Odetos mėgstamiausi – su saldintomis maltomis aguonomis. Jei ir jums patinka toks tobulas minimalizmas, išbandykite šį receptą, bet nedėkite maltų riešutų, razinų ir cinamono. Vis dėlto pabandžiusi įsitikinau, kad jie įdarą gardžiai praturtina. O jei labai skubate ir malti aguonų laiko neturite, naudokite pirktinį maltų aguonų mišinį kepinių įdarui.
Mes aguoninius virtinius valgome užpiltus šaltu aguonpieniu. Taip pat galite juos palaistyti skystu medumi, dar pabarstyti aguonomis arba užpilti šlakelį lazdynų riešutų aliejaus.
Virtinukai su aguonomis
Įdarui:
Virtinukų tešlai:
Gaminimas
Aguonas užpilame verdančiu vandeniu ir paliekame brinkti apie 30 minučių ar valandą. Išbrinkusias aguonas gerai nusunkiame ir kelis kartus permalame mėsmale arba virtuvės kombainu. Jos taps lipnios, paskleis skystį.
Riešutus sukapojame arba sumalame, razinas nuplikome verdančiu vandeniu. Riešutus, razinas, cinamoną bei pasirinktą saldiklį įmaišome į maltas aguonas.
Kočiojame 1 mm storio tešlos lakštą. Stikline išspaudžiame skritulius ir formuojame virtinius, gerai užspausdami kraštus.
Metame į pasūdytą verdantį vandenį. Virti užteks 5–7 minutes.
Mūsų kūčių stalas taip pat neįsivaizduojamas be šių virtinukų. Juos darydavo dažniausiai mano močiutė, o dabar kai jos nebėra, šį patiekalą ruošti pavesta man. Labai įdomu iš kur ir kodėl jūsų šeimoje įprasta visus patiekalus valgyti šaltus? Čia gal susiję su kokiomis senomis tradicijomis? Pasidalinkite. Mūsų šeimoje tokie patiekalai kaip kepta žuvis ir virtinukai valgomi šilti. Tiesiog juos ruošiame pačius paskutinius visai prieš sėdant prie kūčių stalo.
Kaip gaila,kad neveikia video. O kūčios artėja 🙂
Per reklamas neimanoma prisibrauti prie laukiamo iraso… einu ieskoti kitur 😀