Liutauras Čeprackas, virtuvės šefas, restoranų savininkas (receptas iš Beatos Virtuvė žurnalo, vasara 2016)
Namuose mėgstu išbandyti visokiausius produktus, todėl cukinijos buvo virtusios ir čatniu, ir uogiene, ir vafliais. Cukinijos – gana kaprizingas ingredientas, su jomis reikia mokėti elgtis. Truputį per daug terminio apdorojimo, ir cukinija „nužudyta“. Auksinė taisyklė gaminant cukiniją – kuo trumpiau ją kepti ar troškinti ir valgyti iškart. Dar cukinija yra labai gera daržovių „draugė“: žymusis troškinys ratatouille yra iš cukinijų, pomidorų, svogūnų, baklažanų ir pipirų.
Tai daržovė, daugiau naudojama ne dėl skonio, bet dėl tekstūros, masės, tūrio ar spalvos. Iš prinokusių būtina pašalinti sėklas. Vasarą galima cukinijas pagrilinti, tik tuomet ant viršaus reikėtų kokių nors stipresnių prieskonių ir, ginkdie, neperkepti. Cukinijos skanios tik tol, kol išlaiko tekstūrą, perkaitintos jos virsta pažliugusia, nevalgoma mase, išimtis – uogienės bei čatniai. Cukinijas geriausia valgyti pusžales ar visai termiškai neapdorotas, dėti jų į salotas ar sukti cukinijų „makaronus“. O šiuos cukinijų vaflius su cukinijų dzadzikiu esu kepęs ir namuose. Tinkamai iškeptų vaflių viršus apskrudęs, o vidus – gražios žalios spalvos.
Cukinijų vafliai su tzadziki
Vafliams
Padažui
Gaminimas
Vafliai
Cukinijas nuplaukite ir sutarkuokite burokine tarka, sudėkite į dubenėlį. Apibarstykite šaukšteliu rupios druskos (15 g) ir palikite pusvalandį pastovėti.
Tuomet cukinijų masę sudėkite į maišelį cepelinų tarkiams nuspausti arba marlę ir gerai nuspauskite, kad liktų tik sausa masė. Kitame dubenyje lengvai paplakite kiaušinius.
Miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir suberkite į kiaušinių plakinį. Išmaišykite ir įpilkite pasukų (ar pieno). Lengvai pamaišykite, nekreipdami dėmesio į miltų gumuliukus.
Ten pat dėkite nusunktas cukinijas, tarkuotą sūrį. Pabarstykite šviežiai maltų pipirų, paragaukite, ar netrūksta druskos. Įkaitinkite vaflinę iki 160 °C. Patepkite ją aliejumi. Dėkite dosnų šaukštą cukinijų tešlos ir kepkite po 3–4 minutes iš abiejų pusių arba kol gerai apskrus (kiekviena vaflinė kepa kiek skirtingai).
Tzadzikis
Cukiniją sutarkuokite, pasūdykite, palikite pusvalandžiui dubenėlyje ir nuspauskite visą vandenį, kaip ir gamindami vaflius. Į masę įmaišykite visus kitus ingredientus. Česnako skiltelę įtarkuokite per smulkią tarką, galite įtarkuoti ir šiek tiek citrinos žievelių.
Susmulkinkite krapus. Iš pradžių įspauskite ne visos citrinos sultis, paragaukite, ar norisi rūgščiau. Pasūdykite ir papipirinkite pagal skonį. Viską gerai išmaišykite – padažas paruoštas. Lengvai pašlakstykite jį alyvuogių aliejumi ir puoškite krapais.
Šie vafliai kepami ne čirvinių blynų, o belgiškų vaflių vaflinėje. O jei neturite jokios – taip pat ne bėda, dėkite masę į paprastą keptuvę, bus blynai! Kepkite ant vidutinės ugnies, uždengę dangčiu, kol blynai gražiai apskrus. Iš nurodyto kiekio išeis keturi dideli vafliai ar blynai.
Padažas tobulai tinka prie cukinijų vaflių, bet maloniai nustebsite, kaip gražiai jis draugauja su kepta vištiena ar šašlyku.
Labai skaniai atrodo!! Būtinai ryt pabandysiu!!
Kodėl netinka čirvinių blynų keptuvė?
O kur ir kada dedamas bazilikas, laiskiniai cesnakai ir petrazoles?
Pavyko ir keptuveje – labai skanus! Net vyras, kuris nemegsta patiekalu is cukinijos, sulapnojo visa lekste. Kartosim 🙂
Tiesiog šio ryto atradimas! Puikūs traškūs vafliai. O geriausia, kad taukšt ir sunaudojau paršelio dydžio cukiniją:) Ačiū Beatai ir Liutaurui.
Oi kaip skaniai atrodo,butinai bandysim kepti