Spausdinti

Sutikite, nėra nieko maloniau, kai patiektas pyragas tampa svečių susižavėjimo objektu, o pagyrų sulaukia ir jo kūrėjas. Kurkite, puoškite, stebinkite ir džiuginkite!

CUKRUOTOS SPANGUOLĖS

Šios spanguolės – tikros apgavikės! Saldžiame cukraus apvalkale slepiasi rūgščios išdykėlės, ragaujant priverčiančios prisimerkti. Ir kai atrodo, kad jau gana tos apgavystės, rankos pačios tiesiasi – na, dar saujelę… Jos papuoš bet kurį pyragą – saldus šerkšnas atrodys tikrai žiemiškai. 

Reikės: 

1 puodelio uogų

250 g vandens

250 g ir 100 g cukraus

Pirmiausia išverdame sirupą iš vandens ir 250 g cukraus, kol visiškai ištirps cukraus kristalai. Truputį atvėsinkime ir užpilkime ant uogų. Jokiais būdais negalima pilti karšto sirupo, nes spanguolės susproginės. Įsitikinkime, jog visos uogos paniro į sirupą, – dangčiu ar lėkštele galime švelniai jas spustelėti žemyn. Taip panardintas uogas laikysime parą. 

Nukošiame sirupą, uogas paskleidžiame ant kepimo popieriaus, kad apdžiūtų, apiberiame likusiu cukrumi ir švelniai jame apvoliojame visas uogas. Paliekame išdžiūti.

Taip pat galima cukruoti ir rozmarino šakelę.

 

MARCIPANAS

Ar žinojote, kad pasigaminti marcipaną yra juokų darbas? Tai puikus migdolinis skanėstas, kuriam reikia vos trijų sudedamųjų dalių. Siūlau pabandyti! Tinkamas kočioti – galima naudoti papuošimams, pyragams ar tiesiog skanauti vieną (nesakykite to namiškiams, jei nenorite, kad jis greitai baigtųsi).

Reikės:

300 g migdolų miltų

250 g miltelinio cukraus

60 g vandens

kelių lašų migdolų esencijos

Migdolų miltai turėtų būti malti be luobelių. Jų galima nusipirkti daugelyje prekybos centrų. Bet tikrai nieko tokio, jei, pavyzdžiui, malsite su luobele, tada marcipanas tiesiog bus tamsesnis. Taigi, į smulkintuvą beriame sijotus miltus, miltelinį cukrų ir keletą sekundžių malame. Pilame vandenį ir migdolų ekstraktą. Jungiame smulkintuvą, kad masę sumaltų iki vientisos tešlos konsistencijos. Jeigu matome, kad masė dar biri, įpilame truputėlį vandens, tik nereikėtų padauginti, geriau po kelis lašelius negu iš karto daug. Marcipaną suminkome į ritinį, susukame į maistinę plėvelę, kad nedžiūtų, ir taip sandariai galime laikyti iki kelių mėnesių. Jei limpa kočiojant, pabarstome milteliniu cukrumi.

ŠAMPANO ŽELĖ

Prašmatnumas ir geras skonis. Na, dar šiek tiek šventėms būtino žvilgesio. Į šią želę galite berti ir uogų – puikiai atrodys supjaustyta. Rinkitės klasikinį arba rožinį šampaną ar putojantį vyną. 

Reikės:

butelio (750 ml) nealkoholinio rausvojo šampano

250 g cukraus

20 g želatinos  

1 šaukštelio citrinų sulčių

50 g vandens

Želatiną išbrinkome šaltame vandenyje. Vadovaujamės gamintojo rekomendacijomis – želatinos naudojimo kiekis gali skirtis, atsižvelgiant į gamintoją, tad skaitykite rekomendaciją ant pakuotės. Į puodą beriame cukrų, pilame citrinų sultis, pusę butelio šampano ir kaitiname, kol visiškai ištirps cukrus, o mišinys beveik virs. Sukrečiame išbrinkusią želatiną ir supilame likusį šampaną, dar truputį pakaitiname, kad viskas ištirptų. Mišinį atvėsiname, supilame į keturkampę skardą ir statome į šaldytuvą sustingti. Pjaustome kubeliais.

SIRUPUOTI DŽIOVINTI VAISIAI

Tai lyg vasaros nostalgija žiemą. Pjaustydami vaisius užuosime sodą, o džiovindami – Kalėdas. Jie puikiai tinka ne tik pyragui puošti ar kramsnoti, bet ir kabinti ant Kalėdų medžio – kvapnūs ir valgomi rankų darbo papuošalai. Nebijokite naudoti maistinių dažų – lašelis jų sirupe ir vaisiai taps stebuklingi.

Reikės:

itin plonai pjaustytų vaisių: obuolių, kriaušių, apelsinų, greipfrutų…

400 g cukraus

100 g vandens

Kuo ploniau supjaustysime vaisius, tuo gražiau jie atrodys. Nustatę silpną kaitrą iš vandens ir cukraus apie 5 min. verdame sirupą. Geriau puode ar keptuvėje plačiu dugnu, taip vienu metu tilps daugiau riekelių. Vienu sluoksniu į sirupą sudedame vaisių riekeles ir apie 10 min. verdame, kol jie suminkštės ir paskaidrės. Nuvarviname sirupo perteklių, dėliojame nesuglausdami ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir apie dvi valandas džioviname orkaitėje, ne aukštesnėje 100 °C temperatūroje.

MEDUOLIŲ SKONIO SPRAGĖSIAI

Spragėsiai – tarsi nieko naujo. Bet, palaukite, kas čia taip kvepia? Ir taip neįprastai skanu? Mintimis nukeliaujame į kino teatrą – į filmą apie snieguotas Kalėdas ir spragsinčius Naujuosius metus.  

Galite nusipirkti meduoliams gardinti skirto jau paruošto prieskonių mišinio. Bet galite susimaišyti patys – mėgstamiausius norimomis proporcijomis. Aš naudojau jau paruoštą mišinį.

Kukurūzus spraginame puode – beriame į įkaitintą aliejų su trupučiu sviesto. Aliejaus reikia tiek, kad tik dengtų puodo dugną, ir šaukšto sviesto. Nepamirškite uždengti dangčiu, kitaip spragėsiai šokinės iš puodo. Kai tik išsprogs visi grūdeliai, du šaukštus cukraus ir du arbatinius šaukštelius prieskonių beriame tiesiog ant kukurūzų, vėl uždengiame dangtį ir puodą gerai pakratome, kad visi spragėsiai pasidengtų prieskoniais ir cukrumi.

 

 

RIEŠUTINIAI PRIESKONINIAI TRIUFELIAI

Sveiki, paprastai ir greitai pagaminami. Jei gaminsime ne tik puošti, bet ir dovanoti kolegoms, rutuliukų viduje paslėpkite po skrudintą lazdyno riešutą.

Reikės:

200 g riešutų: tinka migdolai, lazdynų, graikiniai, galite rinktis vieną rūšį arba maišyti

130 g avižinių dribsnių

100 g džiovintų datulių, išmirkytų šiltame vandenyje

2 šaukštų kokosų sviesto

2 šaukštų klevų sirupo ar bet kokio mėgstamo saldiklio

1 šaukšto prieskonių mišinio: cinamono, imbiero, muskato, kardamono, anyžiaus

apvolioti: kakavos, maltų riešutų, miltelinio cukraus

Viską beriame į smulkintuvą ir malame iki lipnios masės. Nebūtinai masė turi būti vientisa, gali likti riešutų gabalėlių. Rankomis formuojame rutuliukus, apvoliojame kakavoje, riešutuose, milteliniame cukruje ir dedame į šaldytuvą, kad sustingtų.

MORENGINĖS LAZDELĖS

Jei kepsite pavlovą (receptas XX psl.), pasigaminkite morenginių lazdelių – jos tinkamos tiek puošti, tiek skanauti. 

Atsidedame truputį baltymų masės, ją krečiame į konditerinį maišelį arba susisukame tūtą iš kepimo popieriaus. Svarbu, kad galas būtų kuo apvalesnis. Ant kepimo popieriumi išklotos skardos spaudžiame ilgas morengo virveles – kuo ilgesnes, per visa skardą. Džioviname orkaitėje kartu su pavlova. Sandarioje dėžutėje šias lazdeles galima laikyti iki pusės metų. Morengas bijo drėgmės, todėl lazdelėmis desertą puošiame prieš pat patiekdami.

IMBIERŲ IR APELSINŲ ŽIEVELIŲ CUKATOS

Šie papuošimai yra pavojingai gardūs – tikrai verta pasiruošti daugiau! Papuošite pyragą, o kas liks – pamirkykite į juodąjį šokoladą, leiskite jam sustingti  ir supakuokite į skaidrius maišelius – saldi dovana nepaliks abejingų.

Nulupame imbiero šaknį, supjaustome kubeliais arba griežinėliais. Nuo apelsinų nulupame žievelę, ją supjaustome juostelėmis.

Apelsino žieveles puode užpilame vandeniu, paverdame keletą minučių ir nukošiame. Taip kartojame tris kartus. Po to ragaujame – jei žievelė vis dar labai karti, kartojame virimo procedūrą. 

Kitame puode pasiruošiame sirupą. 

Reikės:

200 g cukraus

100 g vandens

Vandenį su cukrumi užverdame, suberiame imbierus ir nuvirtas žieveles, dar kartą užverdame, atvėsiname, uždengiame, paliekame stovėti per naktį. Kitą dieną šį puodą su imbierais ir žievelėmis sirupe paverdame 20 min., nukošiame, gabalėlius išdėliojame ant kepimo popieriaus, kad apdžiūtų. Galima apvolioti cukruje.

Desertų puošimo idėjos: kad kepiniai virstų šventiniais šedevrais

0
komentarai
0

Reikės:

cukruotos spanguolės
cukatos
šampano želė
marcipanas
morenginės lazdelės
riešutiniai triufeliai
Kaip gaminti?
Reklama
38285
Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003

Rašyti komentarą