Jūs tikrai net neįsivaizduojate, kaip man patinka „Lietuvos gaspadinių” rubrika mano laidoje! Kiekvieną šeštadienį čia laukia vis kitas, puikus receptas, kuris atskrieja tiesiai iš Lietuvos šeimininkių ir šeimininkų rankų. O šiandienos žvaigždė: mano absoliuti meilė ir silpnybė, giminių baliui tinkamas patiekalas – kepenėlių slėgtainis. Šiuo receptu su mumis pasidalino „Patiekalų pintinė šeimai” paskyros autorė, Laura Tarvydienė iš Klaipėdos.
Gaspadinės Lauros naminis kepenų slėgtainis
Reikės:
Gaminimas
Supjaustome kepenis stambiais gabalėliais ir išmirkome šaltame vandenyje jį vis pakeisdami, apie 2-3 kartus.
Kiaulės odeles sudedame į erdvų puodą, užpilame šaltu vandeniu ir užverdame. Paverdame 5 minutes ir nupilame vandenį, odeles nuplauname po tekančiu vandeniu. Tada vėl sudedame į švarų puodą, vėl užpilame šaltu vandeniu ir vėl užvirę verdame apie 30 minučių gerai padruskintame ir lauro lapais bei kvapiaisiais pipirais pagardintame vandenyje. Odelėms išvirus šį vandenį nupilame, odeles nusausiname ir paliekame atvėsti. Imame tris 20-25 cm ilgio kekso skardeles ir kiekvieną įmauname į kepimo rankovę – plėvelė turi būti pilnai išklojusi formelės vidų ir išorę. Į kepimo formą klojame virtas odeles kad ištiestų visą dugną ir šonus. Odeles formos šonuose paliekame ilgesnes, kad sudėjus vidun įdarą, dar galėtume jį „apkabinti”. Odelių vidų pabarstome persiladu.
Mėsmale sumalame peiliu pasmulkintus lašinius (su oda), mirkytas nusausintas kepenis, atlikusias virtas odeles ir peiliu pasmulkintas daržoves. Gautą masę sumaišome su kupinu šaukšteliu druskos, geru žiupsniu juodųjų pipirų, persiladu, džiovintais bazilikais, šviežiai tarkuotu muskato riešutu.
Gautą masę šaukštu sudedame į formeles. Viršų uždengiame likusiomis odelėmis, tada apkamšome kepimo rankovės palaidais kraštais ir lengvai paspaudžiame rankomis, kad susislėgtų.
Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių. Pasiruošiame didelę kepimo skardą ir ištiesiame ją kepimo popieriumi.
Formeles su slėgtainiu uždengiame folija ir šauname kepti į orkaitę valandai. Tada nuimame foliją ir kepame dar pusę valandos. Tada išjungiame orkaitę ir paliekame karštoje orkaitėje atvėsti ir susistovėti.
Formelėms pravėsus traukiame iš orkaitės, sustatome vieną ant kitos, paslegiame rankomis ir dar uždedame kokį nors sunkų daiktą ant viršaus. Paliekame šaltoje vietoje (balkone, šakldytuve) bent per naktį susislėgti. Geriausio skonio jis bus po paros laiko. Bet nekantrieji valgytojai gali mėgautis ir po 10-12 valandų.
Superinis,ačiū už receptą
Labai geras!Kartojau ir kartosiu 😀
Norejau paklausti del kepimo su vėjaliu ar viršus apačia orkaites?