Čičinsko kepsnys – prisipažinkite, kas esat ragavę? Pakelkit rankas, kas žinote, iš ko jis gaminamas?? Aš tai iki šios laidos buvau nei valgius, nei gaminus, tik daugiau girdėjus. O štai mūsų operatorius Tomas iš Panevėžio pasakojo, kad savo vaikystės meniu neįsivaizdavo be Čičinsko kepsnio ir ne tik, kad valgė jį mamos gamintą, bet ir kas antroj Panevežio maitinimo įstaigoj ir net šaldytų prekybos centre buvo galima įsigyti!!!
Kaip gali būti, kad šis Panevėžio kulinarinis paveldas iki šiol nerado kelio į mūsų, lietuvių, pilvą aš nežinau… bet klaida ištaisyta, tiesiai iš Norvegijos į mano laidą atskiridusi panevežietė Inga Haakonsen visai Lietuvai parodys, kas tas Čičinsko kepsnys. Prisipažinsiu – netikėjau, kad bus TAIP SKANU!!! Tai ne šiaip koks mėsos gabalas sūriu užkeptas, čia naudojamos virtos bulvės, malta mėsa, na žodžiu – žiūrėkit šeštadienį laidą ir tikrai užsinorėsite pagaminti.
Legendinis Čičinsko kepsnys
Kepsniams:
Padažui:
Salotoms:
Gaminimas
Nulupame jau išvirtas bulves ir jas sutriname bulvių trintuvu arba sutarkuojame smulkia burokine tarka. Svarbu, kad neliktų didelių gumulėlių. Į bulves beriame žiupsnį druskos, įmušame kiaušinį ir suberiame miltus. Pilame kefyrą ir imamės ranka maišyti tešlą – ji turi būti elastinga, ne pernelyg kieta ir susijungti į vieną kamuolį.
Beriame saujelę miltų ant stalviršio, dedame tešlos kamuolį ir dar truputį paminkome, kol įsigers dar truputėlis miltų ir tešla visai nebekibs prie rankų. Vis pamiltuodami stalą, kočiojame tešlą kol ji taps 2-3 mm storio. Tešlą supjaustome dviejų pirštų pločio juostelėmis.
Pasiruošiame mėsą. Sumaišome abiejų rūšių mėsą dideliame dubenyje, pagardiname dosniu žiupsniu druskos ir juodųjų pipirų, įmušame kiaušinį ir viską gerai sumaišome, kad tolygiai pasiskirstytų. Iš mėsos rankomis suformuojame pailgus kukuliukus-volelius. Jie neturi būti ilgi, puikiausia – per plaštakos plotį.
Imame į ranką mėsos volelį ir jį apsukame tešlos juostele. Svarbu, kad vienas tešlos kraštelis truputį užliptų ant kito, o abiejuose mėsos volelio galuose liktų tik po mažutėlę atvirą skylutę. Dar svarbu, kad visas Čičinsko kepstys būtų daugiau mažiau vienodo storio – taip jis iškeps tolygiai ir nė vienas galas nebus sudegęs,
Paruoštus kepsnelius dedame virti į gerai įkaitintą aliejų. Verdame iki 5 minučių, kol jie dailiai apskrus, taps riešutinės rusvos spalvos.
Padažo ingredientus sumaišome dubenėlyje ir pagardiname smulkiai sutarkuoto česnako skiltele.
Daržioves salotoms smulkiai supjaustome ir suvilgome citrinos sultimis, alyvuogių aliejumi, pagardiname druska.
Labai patinka man čičinsko kepsniai ,esu gaminusi tik ne visada pavyksta aš gaminu truputėli kitaip į tešlą dedu bulvių krakmolo.
Dėkui už primintą klasiką! Mėginsim 🙂 tik pastebėjimas, vis užkliūdavo akys už rašybos klaidų…. Taipogi recepte paminėta kad kiaušinis dedasi ir į tešlą ir į faršą, tačiau produktų sąraše paminėtas tik vienas kiaušinis.
Labai skanu ! Tik gaminimas ne is lengvuju.. pakirto nugara
Laba diena, p. Beata, kartais pasižiūriu Jūsų laidas. Ačiū už tikslius, gerus ir skanius receptus. Tačiau, man, kaip jau patyrusiai šeimininkei, labai užkliūna ir matosi netikslumai, nepilnai paaiškintas gaminimo procesas, netiksli ir nepilna receptų sudėtis. O tai labai klaidina jaunąsias šeimininkes. Jūsų parodytam „Čičinsko“ kepsniui trūko skonio, tešlos purumo, faršo minkštumo ir skonio. Sėkmės.