Lęšiai labai maistingi: pasakojama, kad senovės kariai misdavo lęšiais, kai norėdavo atgauti jėgas po mūšių. O įvairiuose patiekaluose jie puikiai atstoją mėsą. Maltą jautieną piemenų pyrage pabandėme keisti žaliaisiais Piui lęšiais ir sulaukėme klausimo: čia tikrai nėra mėsos?
Piemenų pyragas su lęšiais ir žaliąja koše
Reikės:
Košei:
Gaminimas
Svogūną supjaustome smulkiai, česnaką sukapojame, morkas, grybus ir salierus supjaustome mažais kubeliais.
Didelėje keptuvėje ištirpiname sviestą ir apkepame svogūnus. Kai jie tampa lyg stikliniai, beriame morkas, salierus, česnaką ir pomidorų pastą, kepame dar 15 min. nustatę silpną kaitrą. Tuomet kaitrą padidiname, suberiame pievagrybius ir pakepame dar 5 min.
Suberiame čiobrelius, lęšius, pilame sultinį, Vusterio padažą, beriame druskos ir pipirų. Viską užverdame ir leidžiame pakunkuliuoti, kol nugaruos pusė skysčio.
Bulves išverdame pasudytame vandenyje. Nukošiame ir pakaitiname puode, kad išgaruotų visas likęs skystis. Supilame pieną ir sutriname. Mažoje keptuvėje išlydome sviestą ir pakepame špinatus, kol jie susileis. Dar šiltą sviestą su špinatais supilame į košę ir gerai išmaišome.
Paragaujame lęšių troškinio, ar netrūksta prieskonių. Pilame į vieną didelį ar kelis mažesnius kepimo indus. Ant viršaus krauname bulvių košę ir ją truputį pašiaušiame, nes kiekvienas iškilimas skaniai paskrus. Galime košę suversti į konditerinį maišelį ir padaryti daug smulkių kalnelių. Galime pabarstyti kietuoju sūriu.
Šauname į 200 ℃ orkaitę ir kepame 30–40 min., kol bulvių kepurė šiek tiek apskrus.