Aš šitą mielinę bobą kepiau savo Velykų laidoje, bet, žinot, ją tikrai galima kepti ir savaitgaliams, ir kokiems šventiniams pusryčiams, ir Kalėdoms…
Neabejoju, kad šokoladinė mielinė babka nepaliks nė vieno abejingo. O jos skonis yra nuostabus ir kai ji šilta, ir kai truputėlį atvėsusi.
Ir šiaip: kokios Velykos yra be mielinių kepinių? Norisi skanios bandelės ar kokio nors pyragėlio. Aš jums pasiūlysiu tokį, kuriam atsispirti yra neįmanoma. Tai yra toks gražus pavadinimas „Šokoladinė babka“. Na, o babka yra tokia pynė mielinė ir, tiesą sakant, turėčiau sakyti, kad šitam kepiniui labai išpopuliarėti padėjo kas? Socialiniai tinklai.
Šokoladinė boba su lazdynų riešutais
Reikės:
Įdaras:
Gaminimas
Sausas mieles beriame į miltus ir išmaišome. Ten pat dedame porą šaukštų cukraus ir būtinai gerą žiupsnį ar netgi du druskos.
Sviestą išlydome puode. Kai jis ištirpsta, į karštą sviestą pilame pieną ir nukeliame puodą nuo ugnies. Taip pienas sušyla ir būna tinkamos temperatūros, kad iškart galėtume piltį į miltų ir mielių mišinį.
Sumaišytus miltus, cukrų, druską ir mieles dedame į kombainą (arba pasitelkiame rankinį maišytuvą) ir po truputėlį, supilame visą pieną su sviestu. Visa tai galima daryti ir šaukštu, o vėliau labai gerai išminkyti rankomis. Gerai išminkyta tešla sukibs į vieną glotnų gabalą, bus blizgi ir nebelips prie rankų.
Išminkytą tešlą dedame į dubenį, uždengiame skepetaite, kad tešla neperdžiūtų, ir leidžiame jai gražiai pakilti valandą.
Įdarui ištirpiname 40 g sviesto. Kombaine susmulkiname lazdynų riešutus.
Dubenyje lengvai paplakame tris kiaušinius su cukraus milteliais, kol jie ištirpsta. Tada palengva, vis maišant, supilame išlydytą sviestą į kiaušinių masę.
Į sviesto ir kiaušinių plakinį įdedame 2 gerus šaukštus kakavos ir žiupsnelį druskos. Suberiame susmulkintus riešutus bus. Įdaras bus tiršto kremo konsistencijos. (Jeigu jis šiek tiek per skystas, tai galima greitai įdėti į šaldytuvą ar šaldiklį, ir tada jis truputėlį patirštės ir neišbėgs formuojant kepinį.)
Pakilusią tešlą ant lengvai miltais apibarstyto paviršiaus iškočiojame į stačiakampį. Kuo plonesnis tešlos lakštas, tuo geriau pasiskirstys įdaras ir bus gražesni sluoksniai.
Ant iškočioto tešlos lakšto paskleidžiame įdarą ir, pradėdami nuo ilgojo krašto, susukame į vyniotinį. Vyniotinį perpjauname išilgai per pusę ir dvi gautas kasas supiname kaip spiralę. Galima sujungti dvi kasos dalis ir daryti vainiką, galima visą ilgą pynę dėti į pailgą skardą arba daryti kaip, dariau aš, perpjauti pusiau ir padaryti du pailgus pyragus atskirose skardelėse.
Kai suformuojame pynes, leidžiame joms dar truputį pakilti kambario temperatūroje (apie 30 min.). Pakilusią bobą kepame 180℃ orkaitėje apie 30 minučių.Galima viršų papuošti glaistu, cukraus pudra arba tiesiog gražiai palaistyti, kad blizgėtų, lietuvišku medumi.
Laba diena, ar cia kiausiniu tikrai i tesla nereikia ar isivele klaida? Noriu kaip tik pradeti gaminti, bet kazkaip suabejojau…
Vakar kepiau, gavosi minkšta ir skani, bet pertepimo norėtųsi triskart saldesnio. Kitą kartą dėčiau daugiau cukraus ir gal kokio lydyto šokolado, nes dabar pertepimas man gavosi labai “bloznas”:)
Šiandien kepiau Velikine boba su riešutais .Labai skaniai gavosi.
Šiandien išbandyta. Nerealaus skonio! Aš aguonų megėja, ar būtų galima šokoladinį riešutų įdarą, keisti į aguoninį?
Labai patiko:-) skanu, nepersaldu ir atrodė, kaip iš profesionalios kepyklos
Kepiau Atvelykiui,labai gardus pyragas,ačiū Beata
Beata, nelabai į temą noriu paklausti. O ką daryti, kad biskvitai/pyragai iškeptų be „kepurės”? Atrodo, kad jau lygiai kepa ir bam iškyla kepurė. Ką galite patarti?
Tai yra tiesiog vau!!! Labai skanus gardėsis, o ir pagaminimas nereikalauja daug pastangų. Koks purumas! Tikrai bus įtrauktas į mano kepinių sąrašą.