#BePadažo – ši grotažymė nėra tiktai pasiūlymas, kaip valgyti tobulą varškės apkepą. Tai ir pavadinimas verslo, kurį sukūrė vilniečių Druktenių šeima: vyras tikras virtuvės šefas Bartas, žmona Ieva, dievinanti varškę, ir svarbiausi maisto kritikai ir ragautojai – trimečiai dvynukai. „Be padažo“ gimė kartu su šeima ir su karantinu. Kiekvienoje situacijoje slypi galimybė, – pasakojo Ieva. – Mums seniai kildavo minčių gaminti ne restorano, kuriame Bartas dirbo iki karantino, svečiams, o draugams, kaimynams, visiems. Bet vis atidėliojome: ne dabar. O dabar… per dažnus pasivaikščiojimus lauke su vaikais pavaišindavome draugus patogiai transportuojamu ir sveiku užkandžiu – varškės apkepu. Patiekalas susilaukė komplimentų.“
Kodėl varškės apkepas? Mūsų šeima jį labai mėgsta, nes varškė – lietuviškas produktas ir tokios užsienyje nėra. Nes sveika vaikams. Nes jo negausi restorane! Ir… nes varškė – tai žvaigždėtas Lietuvos rugpjūčio naktų dangus su krintančiomis žvaigždėmis ir išpildantis svajones kurti kažką savo. Bartas visuomet kartoja, kokia svarbi maisto produktų ir patiekalų kokybė, o ne padažas. Taip gimė „Be padažo“ su pažadu, kad bus skanu“, – pasakoja Ieva.
Ieva ir Bartas išduoda, kad šis apkepas valgomas kaip „legalus“ desertas, o malonumo ir skonio tiek pat, kiek ir nuodėmingoje akimirkoje su tortu. Subalansuotas vaikams, nes nedaug cukraus ir daug varškės, bet patinka ir suaugusiesiems.
Druktenių šeima apkepą skanauja taip: mama su uogiene, nes lepinasi juo kaip desertu, vaikai kartais su natūraliu jogurtu, o tėtis – vieną be padažo ir šaltą.
Tobulas varškės apkepas
Reikės:
Gaminimas
Užmerkiame manus piene.
Išplakame trynius su cukrumi ir tarkuotomis žievelėmis. Įmaišome varškę, viską pertriname kartu su manais.
Įmaišome išplaktus baltymus.
Ištepame formą sviestu. Kepame 45 min. 200 ℃ orkaitėje su vėjeliu.
Leidžiame 10 min. pailsėti ir skanaujame karštą. Bus tobulas ir šaltas kaip užkandis.
Ieva renkasi silikoninę formą ir teigia: „Vien kepdami šį klasikinį varškės apkepą kitokioje, gražesnėje formoje, iš karto susikuriame didesnę šventę.“
Jei netyčia apkepo liko ir kitai dienai, pašildžius jį orkaitėje vėl lauks šilti ir purūs pusryčiai.