Jau minėjau, kad esu gavusi (ir jūs taip pat buvote apdovanoti) tikrai kokybiškų „Kotanyi“ prieskonių. Kai paskutinį kartą kepiau vištą, pamaniau, tegul ji šiandien būna tokia rudeniškai šilta ir spalvingų prieskonių įkvėpta. Pasirinkau cinamoną, kuminus ir kalendras. Karaliauja prieskoniai iš Rytų, ir jei ne visi trys kartu, tai bent vieną ar porą jų galima aptikti daugumoje indiškų prieskonių mišinių. Visi jie savo esybe yra šildantys, visos trijulės spalvos maloniai rudeniškos, tai tikrai galiu sakyti, kad šitą derinuką įkvėpė tas nuostabaus grožio auksinis ruduo.
Cinamonas – salsvas ir šviesus, kalendros – šiltos ir taip pat saldžios, o kuminai – pikantiški ir tiesiog labai skanūs. Truputį dramos prideda vos vos imbiero šaknies ir česnako skiltelė – aromatinga prieskonių kompanija. Žinoma, prie tokios vištos ir garnyrą reikėtų pritaikyti. Pavyzdžiui, keptos morkos su kuminais, aitriosiomis paprikomis ir medumi bei bulvių karis.
Aromatinga prieskoniuota kepta višta su kuminais, cinamonu ir kalendromis, patiekiama su keptomis morkomis
Vištai:
Morkoms:
Gaminimas
Kepame vištelę:
Pradedame nuo prieskonių. Sumaišykite dubenėlyje kuminą, kalendrą ir cinamoną.
Česnako skilteles ir imbierą sutarkuokite ar sutrinkite, sukrėskite į prieskonių dubenėlį. Ten pat pilkite aliejų, citrinos sultis ir berkite druską. Sumaišykite. Išeis prieskonių tyrelė.
Prieskoniais įtrinkite vištą, ir, jei turite laiko, galite ją kišti į šaldytuvą, kad susidraugautų su prieskoniais ir druska.
Į vištos kiaurymę kiškite svogūną, lauro lapą ir pusę citrinos, taip ją iš vidaus primaitinsite aromatais ir drėgme. Galite kepti kepimo maiše arba tiesiog gražiai paguldę vištelę ant skardos.
Pirmas 20 minučių vištą kepkite 200 °C orkaitėje, ir likusias 30–40 minučių 180 °C.
Kepame morkas:
Nuskustas morkas supjaustome šiaudeliais.
Apibarstome prieskoniais, sumaišome su medumi, actu, druska. Viską gerai išmaišome rankomis, kad vienodai apkibtų prieskoniais.
Verčiame morkas ant skardos ir pašlakstome aliejumi. Kepame 180 °C orkaitėje apie 30 minučių ar truputį ilgiau (priklausys nuo to, kokio dydžio gabalėliais supjaustėte morkas).
Kaip patikrinti, ar višta iškepus? – Durti iešmeliu į storiausią vietą (paprastai krūtinėlė) ir žiūrėti, kokios sultys bėga: jei skaidrios – iškepus, jei ne – dar kepkite.
Lygiai taip pat kaip morkas galite kepti ir kitas daržoves: burokėlius, paprikas, bulves.
Labutis Beata,
Ka patartum nauduoti vietoj cesnako?Esu jam alergiska.Ka manai apie meskini cesnaka, bent jau kvapas tai panasus…
Šaunus receptas.;)Tuo pačiu noriu padėkoti ir kartu pagirti laimėtus Kotanyi pomidorinius prieskonius. Man jie labai patinka, dosniai naudoju sriuboms, troškiniams ir t.t. Net paprasta burokėlių ar kopūstų sriuba įgauna naują skonį:)Rekomenduoju!!!
Labai labai skaniai gavosi – ir višta, ir morkos. Viskas kvepėjo, kaip didelis imbierinis sausainis 😀 Tikrai daug dažniau gaminsim vištą tokiu būdu.
na ką ryt bandysim daryti, nes vyras užsimanė keptos vištos :)))
Labas Beata, gal zinai koki antienos marinavimo receptuka. Ieskau, bet nelabai ka randu pas tave cia 🙂
Oi, kaip patinka man šis receptas – vienas skaniausių būdų vištienai iškepti: mes dažniausiai kokias blauzdeles ar šlauneles taip kepam, mmm..:)
ar tinka toks marinavimo budas kalakutui ? ir kiek laiko jis turetu „pailseti” prieskoniais isteptas? Nesigaus sausokas ?
Įdarui puikiai tiko apkepti žemės riešutai su figomis. mmm..kaip skanu!
Aciu, Beata, uz puiku recepta.vistyte nuostabiai gardi.teko isverst si recepta I anglu kalba bendradarbems…aciu
Sveiki, Beata, sakykite vištą kepant orkaitėje reikia apdengti kuo nors iš viršaus pvz folija, kad neapsviltų viršus jo? (čia tuo atveju jei ne rankovėje kepamas būtų). Ir kokią orkaitės kepimo funkciją pasirinkti geriau, kad keptų iš viršaus ir iš apačios, ar tik iš apačios su vėjeliu? dėkoju
Gal ir kvailas klausimas, bet kuria puse geriau pradėti kepti vištą – krūtinėle ar nugara į viršų? Ačiū.