Pekino antis su blyneliais ir Hoisin padažu
Reikės:
Blyneliams reikės:
Hoisin padažui reikės:
Vyniojimui reikės:
Gaminimas
Ruošiame antį:
Antį nuplauname ir išimame taukų perteklių iš papilvės. Dosniai iš visų pusių apibarstome druska, o paskui ir pipirais. Ten, kur daugiausiai susikaupę riebalų, pabadome antį šakute.
Pasiruošiame groteles – jas dedame ant skardos, į kurią nuvarvės taukai. Antį guldome ant nugaros. Pašauname į iki 220 laipsnių įkaitintą orkaitę 10 minučių. Po 10 minučių kaitrą sumažiname iki 170 laipsnių ir kepame apie 2–2,5 val. kol išsilydys visi taukai. Baigiant kepti dar padidiname temperatūrą, kad dar gardžiau apskrustų.
Iškepusią antį peiliu ar tiesiog šakutėmis suplėšome gabaliukais.
Kepame blynelius:
Užviriname vandenį, įpilame į jį kelis šaukštus aliejaus ir pilame į pasvertus miltus bei maišome šaukštu. Jei trūksta vandens – dar įpilame keletą šauktų.
Kai jau tešla šiek tiek atvėsta, imame ją minkyti rankomis iki vientisos, elastingos masės.
Tešlą keletui valandų paliekame pailsėti.
Iš tešlos formuosime blynelius. Pasibarstome stalviršį miltais – pastatome kaisti keptuvę.
Tešlą suvyniojame į dešrą (cilindrą) ir supjaustome kelių centimetrų pločio riekelėmis. Imame po gabalėlį tešlos ir kiekvieną kočiojame nuo centro į šonus, blynelį vis pasukant. Kočiojame taip, kad blynelis būtų kuo plonesnis.
Į gerai įkaitintą keptuvę dedame iškočiotą blyną ir apkepame iš abiejų pusių. Kai blynelis pradeda pūstis, jį apverčiame.
Iškeptus blynelius dedame vieną ant kito į lėkštę ir apdengiame šlapiu rankšluosčiu, kad jie liktų minkšti ir elastingi.
Gaminame naminį padažą:
Į keptuvę įpilame po šaukštą saulėgrąžų ir kepintų sezamų aliejaus. Susmulkiname imbiero šaknį, aitriąją papriką ir česnaką ir beriame į įkaitusį aliejų. Pakepiname vos keletą minučių, kol ima sklisti aromatas.
Kol prieskoniai kepa, sutraiškome ar pasmulkiname žemės riešutus ir suberiame į keptuvę kartu su dviem šaukštais rudojo cukraus. Padidiname ugnį ir maišydami pakepiname, kol cukrus ima tirpti, pradeda keisti spalvą. Pilame sojos padažą, pamaišome. Pabaigoje įspaudžiame žaliosios citrinos sultis ir išjungiame ugnį.
Pasiruošiame daržoves vyniojimui: šiaudeliais supjaustome agurką, sukapojame laiškinius svogūnus.
Serviruojame:
Ant blynelio dedame kelis gabaliukus antienos, agurko lazdelių, svogūnų, šaukštelį Hoisin padažo, blynelį susukame ir skanaujame.
O gal kas galite pasufleruoti kur pirkti Vilniuje Hoisin padazo? 🙂
Beata, ąčiū už paprastą, bet ne prastą patarimą naujametiniam stalui- pasinaudojome tuo patarimu, kepėme antį ir kumpį, darėme blynelius, Hoisin padažą, raudonojo kopūsto salotas- viskas labai skanu, viskas puiku, o ir laiko netruko daug visa tai pagaminti, bet… jūsų patartas Hoisin padažo receptas netiko mūsų skoniui, atleiskite, kad tai sakau, puikiai suprantu, kad žmonių skoniai skirtingi, anksčiau aš gaminau Hoisin padažą pagal kitą receptą ir mano šeimai bei draugams jis labai tiko- įdedu receptą, manau, kad visų produktų galima gauti ir Lietuvoje, gal ir jums patiks šis Hoisin padažo variantas:
4 tablespoons soy sauce
2 tablespoons peanut butter or soybean paste
1 tablespoon honey or brown sugar
2 teaspoons seasoned rice vinegar or white vinegar
1 garlic clove, finely minced
2 teaspoons sesame seed oil
1 teaspoon chinese hot sauce (more or less to taste) or jalepeno
1/8 teaspoon black pepper
Viską sudedame į vieną indą ir labai gerai iki vientisos, tiesiog blizgančios masės išplakame.
Beata, turiu tokį techninį klausimą – turiu antį didelę iš kaimo, tokį praktiškai pterodaktilį, įtariu nejauna jinai moteriškė buvo… Ar šitas kepimo metodas tiks, ar ją prieš kepant geriau su prieskoniais palaikyt parą – kitą, ar kažkaip kitaip gal kept? Baisiai bijau kad gali būt kieta ir sausa kaip akmuo.
Laida maciau,bet nepamenu. Gal galima trumpai kaip tas raudonas kopustu salotas paruost?
Negaliu susilaikyti nepagyrus šio recepto. Mano nevalgiukė dukra antį kimšo abiem rankytėm 🙂 Hoisin padažą dariau pagal Natali receptą – man jis kitą dieną dar skanesnis pasirodė – gal tas sviestas labiau sukibo su kitais ingridientais. Atradau, kad į blynelį galima susukti ir kopūstų salotas (receptas iš daržovių knygos su azijietišku užpilu) – dar skaniau negu su agurkais 🙂
Ačiū už skanų naujametinį vakarą 🙂
Aš Beatos Hoisin padažą šiek tiek patobulinau – sumaliau su blenderiu žemės riešutus kiek galima smulkiau, po to kepinau kaip ir recepte, tik su laimu šiek tiek nurūgštinau padažą, tai įdėjau šaukštelį medaus ir reikalas pasitaisė 🙂 Po to pabaigoje – dar su blenderiu dar kartelį viską gerai susmulkinau, kad masė būtų vienalytė. Gavosi super skonis, patiko visai šeimynai. Ačiū už receptuką 🙂 (man pirktiniai hoisin padažai per daug sintetikos prikimšti, šitas nesulyginamai skanesnis)
Kaip gaminti tas gražias salotas iš mėlynojo kopūsto????