Kiniški koldūnai
Tešlai:
Įdarui:
Koldūnų padažui:
Gaminimas
Tešla:
Miltus dubenyje sumaišome su druska, užpilame šaltu vandeniu, įmušame kiaušinį ir gerai išminkome. Leidžiame tešlai pailsėti mažiausiai valandą ar pusdienį.
Iš tešlos formuojame dešrelę: suplojame apvalų blyną, viduryje nykščiais praduriame skylę lyg formuodami apvalų riestainį. Riestainį pertraukiame ir gauname ilgą tešlos dešrą.
Tešlos ritinėlį padalijame į nedidelius gabaliukus – galima pjauti peiliu ar tiesiog suplėšyti rankomis. Vienas gabaliukas – tešla vienam koldūnui. Visus gabalėlius pabarstome miltais.
Kiekvieną gabaliuką paspaudžiame iš viršaus – suformuojame pagalvėles ir vėl „pamiltuojame“.
Iš kiekvienos pagalvėlė kočiojame apvalų blynelį koldūnui. Kinai tradiciškai blynelį kočioja iš išorės į centrą, vis pasukdami tešlos apskritimą, kad kraštai būtų ploni, o viduryje susiformuotų storesnės tešlos pagalvėlė ir geriau laikytųsi įdaras.
Ant iškočiotos tešlos lakštelio dedame šaukštelį įdaro, paskui tešlos kraštus suklijuojame pasirinktu būdu.
Įdaras:
Smulkiai supjaustome ar sutarkuojame porą, pekininį kopūstą. Pievagrybius patroškiname svieste ir sumalame mėsmale ar virtuviniu kombainu.
Į dubenį su malta mėsa suverčiame smulkintas daržoves, įberiame druskos, įliejame sojų padažo, jei turime, pagardiname penkių prieskonių mišiniu ir išminkome.
Padažas:
Visus ingredientus sumaišome, mirkome koldūnus ir mėgaujamės procesu.