Tofu – baltymiausių baltymų šaltinis. Parduotuvėse jau beveik visose yra, tačiau koks džiaugsmas ir namuose jo pasigaminti! Nėra sunku, pati išbandžiau. Procesas tikrai toks pats, kaip gaminant paprastą sūrį. Tai apie viską iš pradžių.
Reikia mums sojų pupelių. Kiekis priklauso nuo to, kiek norite sūrio. Jei daugiau jo nei vienam pavalgymui, tai imkite 250 g (arba visą pakelį – 500g, tik čia jau ir stiprių rankų reikės, ir didelio puodo, ir kitų ingredientų dvigubai daugiau).
Naminis tofu sūris
Reikės:
Gaminimas
Pupeles užmerkiame pernakt, kad išbrinktų, susiaktyvuotų ir būtų jau pasiruošusios virsti tofu. O tada perplauname kelis kartus šaltu vandeniu, dedame į maisto kombainą, įpilame litrą ir dar 250 ml vandens (jei pupelių 250 g). Jungiame ir tegul jau susitrina labai gerai ir viskas pavirsta sojų pienu (pirktinis sojų pienas šiuo atveju tikrai netiks, nes yra labai daug visko, tofu nereikalingo ten pridėta).
Tada perpilame sojų pieną į puodą ir užverdame, o po to dar paverdame ant lėtos ugnies apie 10 minučių. Šis procesas padeda lengviau suvirškinti pupeles ir suteikia joms daugiau skonio.
Šiame etape reikės sūrmaišio arba marlės. Atvėsiname pieną, kad galėtume jau išspausti nenusidegindami pirštų. Supilame jį į sūrmaišį ir nusunkiame kuo daugiau pieno į puodą.
Jau švarų ir vientisą pieną užviriname, kol pradeda burbuliuoti, nukeliame nuo ugnies ir t-a-d-a momentas, kai išspaudžiame citrinos sulčių (arba acto), kad sutrauktų pieną. Priklausomai nuo kiekio, gali prireikti pusės ar visos citrinos sulčių.
Uždenkite puodą dangčiu ir leiskite pastovėti ramiai apie 20 minučių. Per šį laiką, susirandame dėžutę su skylėmis dugne ar didesnį dubenį su skylėmis, kur galėsime įtiesti marlės ir sudėti jau susidariusią sojų varškę. Taigi po 20 minučių puode yra susidarę du produktai: varškė bei skystos išrūgos.
O dabar į marle jau išklotą dėžutę ar dubenį kiaurasamčiu surenkame iš puodo varškę ir sudedame, kad išvarvėtų skystis. Uždengiame lėkštute ir uždedame svorio (akmuo, puodelis…). Taigi, jeigu norite kietesnio tofu, tada paliekame jį išvarvėti apie 50 minučių, o jei norite minkšto, tai apie 20 minučių. Kietesnis labiau tinka kepimui ir grilinimui, o šis minkštesnis tai pyragams, kremams, ar patrupinti ant salotų, košių…
Paskutinis etapas: kad tofu dar sutvirtėtų, išpakuojame jį iš marlės gniaužtų, į negilų dubenį ar indą įpilame šalto vandens ir panardiname sūrį ten 10-ai minučių. O tada, po šitiekos laiko, jau galite džiaugtis ir mėgautis naminiu tofu kaip tik norite. Skanaus ir valio – jūs ką tik pasigaminote tofu.
Reiks pabandyt,nes pirktinis man nepatiko,o sojos pupeles naudoju dažnai.Ir vis sulaukiu pagąsdinimų,kad jos modifikuotos ir man išdygs ragai ar apžels delnai 😉
O aš darau namuose pati, tik mirkytas pupeles kartu su vandeniu išspaudžiu lėtaeige sulčiaspaude ir gaunasi pienas.
Labai ačių, Beata už receptą, kaip tik šiuo metu perku dažnai šį produktą iš žmogaus (KINIEČIO), kuris jį gamina, o dabar mokėsiu pasidaryti pati. Gal tokiu atveju ir receptukų daugiau galima su šiuo produktu. Labai džiaugiuosi, kad Beata linksta į vegetarizmą ir sveiką mitybą, pastebima ir sveikintina. Pagal tavo, Beata, receptus, viskas labai skaniai gaminasi. O kai su tuo modifikavimu, tai turbūt niekas nežino…
Laba diena, įdomu, kiek maždaug gramais jo išeina iš Jūsų nurodyto kiekio produktų? 🙂
Kvepuoti nesveika, valgyti nesveika isvis gyventi nera sveika 🙂
Dariau kazkada tofu, bet per mazai paviriau paskubejau ipilti rugsties ir visas reikalas iskeliavo i klozeta, dabar baime vel daryti, kad kliurza neiseitu.
O aš kaip tik ieškojau ką galima iš sojų pupelių pasidaryti, nes ruošiuosi pati jų užsiauginti darže (pirkau sėklų)
O kokias pupeles jus naudojat,dziovintas ar kokias kitokias?
Dėl GMO pastebėjimas. Europos sąjungos įstatymuose žymėti GMO produktus privaloma.
Tuo labiau, kad 90 procentų užauginamos sojos produktų naudojami gyvunų pašarams (čia jos ir būna modifikuotos).
Miela Beata,
kur parduoda soju pupeles?
o kaip viskas paprasta, reiks mėginti tikrai tikrai
Sojų pupelių vakar pirkau „Aliejaus ” parduotuvėj. Šiandien mėginsiu daryti. Labai norėčiau pabandyti išsikepti apkepą iš tofu.
Apkepą kepiau, gavosi puikus, vaikai nesuprato, kad kažkas ne taip 🙂 Duodu LIKE receptui
hmm, o nereikia jokios druskos, nieko?
ką gaminti su Tofu? 🙂
Laidoje ” Paklausk daktaro” profesorius pasake kad lietuvio organizmas neisisavina soju pupeleliu baltymu , todel kad musu proseniu racione ju nebuvo.Idomu kokia Jusu nuomone apie tai. Is anksto dekoju.
O pagaminus kur ji laikyti ,saldytuve?,ar suvinioti ,ir kiek ji laiko galim laikyti kad nesugestu
man neiseina tofu,ipyliau ir acto ir citrinos sulciu ,rukstu jau,bet niekas neatsiskiria,atrodo lyg kefyras bet nera jokiu gabaliuku :/
Rytų šalyse soją valgo tiktai fermentuotą.
Jie labai mėgsta miso, natto, tempch, tofu , kas yra labai sveika.
Aišku, retkarčiais suvalgius nefermentuotos, nenusinuodysi. Sako mėnesį vieną kartą – galima, liksi gyvas.
Bet jie to nedaro, čia tik mums.
Neteko sutikti Japono, kuris valgytų kokį nors produktą iš nefermentuotos sojos.