Pasitikite mano laukiamiausią šio pavasario naujieną – nuodėmingai skanius ir neatsivalgomus „Beatos virtuvės“ sausainius! Net penkių skirtingų skonių. Bet svarbiausia, kad labai geros sudėties: su sviestu, be palmių riebalų. Tokie, lyg keptumėte sau namie.
Trumpa sausainių istorija: jau seniai apie juos galvojau ir svajojau.
Man labai patinka geri sausainiai. Meilę jiems įskiepijo gyvenimas Londone. O anglams sausainis yra ne šiaip pigus desertas, o kokybiškas popiečio skanėstas su gera arbata. Ten gyvuoja labai stipri sausainių kultūra. Jų dažnai parsiveždavau į Lietuvą ir kiekvieną kartą pagalvodavau – kodėl pas mus taip sunku rasti sausainių, kuriais pasitikėčiau.
Kokį pakelį bepaimi, labai dažnai sudėtyje randi hidrintus riebalus, palmių aliejų ar dar kokių nors keistų dalykų, kurių tikrai nesinori nei sau, nei vaikams.
Esu dėkinga Klaipėdos „Javinės“ kepyklai ir jos darbuotojams, kuri patikėjo šia idėja. Sausainių idealą vežėmės būtent iš Anglijos. O su „Javinės“ technologais juos patobulinome pagal lietuvių pomėgius. Sausainiai gavosi visiškai kosmiški. Tiks ir pusryčiams, ir prieš miegą su arbata, ir į priešpiečių dėžutę.
Trumpai apie skonius:
Sviestiniai — klasikiniai, mažiau cukraus, tinkami vaikams. Paprasti, tikri, dingsta greičiau nei planavai.
Su sėklomis — pilno grūdo miltai, skaidulų šaltinis. Skanėstas — bet su sąžine ramu.
Su šokolado gabaliukais — klasika, kuri niekada nenuvilia. Visada sukelia „dar vieną” efektą.
Su šokoladu ir lazdyno riešutais — sodrus, gilaus skonio. Beveik pavojingi.
Su kakava — intensyvūs, šiek tiek suaugę. Tiems vakarams, kai norisi tikro skonio.
Perspėju tik dėl vieno dalyko: šie sausainiai yra tiesiog pavojingai skanūs. Juos sunku sustoti valgyti. Ir tai yra geriausias komplimentas sausainiui.
Nuo šiandien jie keliaus į parduotuves. Bus „Barboroje“, IKI ir Maximose. Kokie jums patinka sausainiai?
Komentarų nėra.